1. Winnica Michałowin, Rzuchowa
2. Centrum Produktu Lokalnego, Rzuchowa
3. Pasieka wędrowna Burnat, Chojnik
4. Pasieka Alberta Radwana, Zabłędza
5. Winnica Demeter, Gromnik
6. Winnica Kuźnia, Gromnik
7. Winnica Sucha Góra, Polichty
8. Winnica Zawisza, Brzozowa
9. Winnica Rodziny Steców, Tuchów
10. Pasieka u Kazka, Czchów
11. Kawiarnia – Cukiernia „Poezja”, Gnojnik
12. F.H.U.P. Eklerek, Gródek nad Dunajcem
13. Pasieka Bronisław Gawełda, Iwkowa
14. Pasieka Łęg, Jerzy Zagajski, Ujanowice
15. Pasieka Szymon Kawalec, Lipnica Murowana
16. Gospodarstwo Pasieczne „Kószka” Kołacz Piotr, Gródek nad Dunajcem
17. Piekarnia Gałęziowscy i Ania, Uszew
18. Pasieka Stanisława Majchera, Jadowniki Mokre
19. Pasieka Stanisław Magiera, Wietrzychowice
20. Pasieka Jadwiga Zaucha, Ładna
21. Pasieka Mieczysław Smagacz, Łękawica
22. Gospodarstwo Pasieczne „Rój” G & R Koziołowie, Wola Rzędzińska
23. Pasieka – Jerzy Kiwior, Pogórska Wola
24. Pasieka – Jan Gibes, Jadowniki Mokre
25. Pasieka Parafialna, Wietrzychowice
26. Bartna Chata, Jadowniki


1. Wioska rowerowa, Ruda Kameralna
2. Wieża widokowa, Bruśnik
3. Diable Boisko, Pławna
4. Muzeum Przyrodnicze im. K. i W. Tomków, Cieżkowice
5. Punkt widokowy – Furmaniec, Tuchów
6. Bacówka na Brzance, Jodłówka Tuchowska
7. Latarnia na szlaku kupieckim, Jodłówka Tuchowska
8. Ośrodek Edukacji Ekologicznej, Polichty
9. Obserwatorium astronomiczne, Rzepiennik Biskupi
10. Ostry kamień, Ryglice
11. Cmentarz na Dąbrach, Rzepiennik Strzyżewski
12. Punkt widokowy – Kokocz, Wola Lubecka
13. Rynek, Czchów
14. Skwer przed Dworem Ledóchowskich, Lipnica Murowana
15. Punkt na trasie rowerowej przy spichlerzu, Jelna
16. Punkt na trasie rowerowej, Laskowa (kapliczka św. Jana Nepomucena)
17. Punkt na trasie rowerowej, przy wiacie turystycznej, Iwkowa
18. Punkt przy szlaku rowerowym PTTK
19. Centrum Kultury Wsi Polskiej im. Wincentego Witosa, Wierzchosławice
20. Miejsce wypoczynkowe w Pasiece Otfinowskiej
21. Centrum Informacji Turystycznej – Radłów
22. Pomnik Przejście, Zabawa
23. Dom Wiejski, Waryś
24. Dwór Łasińskich, Przyborów
25. Dwór Bezarda, Borzęcin
26. Stacja rowerowa, Borzecin Górny
27. Źródełko św.Stanisława, Bucze


1. Sankatuarium MBNN, Jamna
2. Parafia pw. św. NMPW, Pleśna
3. Sanktuarium NNMP w Tuchowie, bazylika mniejsza, Tuchów
4. Szopka ruchoma i muzeum przy sanktuarium NNMP, Tuchów
5. Kościół pw. św. Jakuba Ap., Tuchów
6. Kościół pw. Matki Boskiej Gromnicznej, Siemiechów
7. Kościół pw. św. Michała Archanioła, Jodłówka Tuchowska
8. Kościół pw. św. Małgorzaty, Żurowa
9. Kościół pw. św. Marcina, Czermna
10. Kościół pw. św. Katarzyny, Ryglice
11. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Czermna
12. Kościół p.w. Św Michała Archanioła, Złota
13. Kościół p.w. Św. Urszuli z Towarzyszkami, Gosprzydowa
14. Sanktuarium śś. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, Tropie
15. Kościół pw. Św Michała Archanioła, Ujanowice
16. Kościół św. Leonarda, Lipnica Murowana
17. Kościół Św. Szymona, Lipnica Murowana
18. Kościół Św. Justa, Tęgoborze
19. Pustelnia – kapliczka św. Urbana, Iwkowa
20. Kościół Nawiedzenia NMP, Iwkowa
21. Zabytkowy Kościół p.w. Matki Bożej Pocieszenia, Wierzchosławice
22. Sanktuarium, Odporyszów
23. Kościół pw. Św. Stanisława B.M., Skrzyszów
24. Kościół parafialny, Nowa Jastrząbka
25. Zabytkowa figura Matki Bożej Łaskawej, Nowa Jastrząbka
26. Zabytkowe wnętrze Kościoła Parafialnego, Ogród Różańcowy, Lisia Góra
27. Kościół św. Marcina Biskupa, Zawada
28. Zabytkowa dzwonnica przy Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny, Wietrzychowice
29. Kościół Parafialny pw. Św. Prokopa Opata, Jadowniki
30. Kościółek Św. Anny na Bocheńcu, Jadowniki
31. Kościół pw. Św. Stanisława Biskupa na cmentarzu, Szczepanów
32. Sanktuarium Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie – Bazylika Mniejsza Św. Marii Magdaleny i Św.Stanisława BM, Szczepanów
33. Kaplica z 1861 r., Szczepanów
34. Kamienna studnia ze źródłem Św. Stanisława, Szczepanów
35. Obelisk wotywny, Szczepanów
36. Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny, Zabawa
37. Kaplica Bł. Karoliny, Wał Ruda
38. Szlak męczeństwa i grusza, Zabawa
39. Kościół Parafialny p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Borzęcin
40. Kaplic, Łazy
41. Replika Groty NMP, Porąbka Uszewska
42. Kościół parafialny pw. św. Andrzeja Apostoła, Porąbka Uszewska
43. Kościół parafialny pw. św. Małgorzaty, Dębno
44. Kościół parafialny pw. M.B. Nieustającej Pomocy, Bucze
45. kościół parafialny pw. św. Bartłomieja Ap., Poręba Spytkowskiej
46. Kościół parafialny, Jasień
47. Kościół parafialny, Brzesko


1. Stanisław Socha – rzeźbiarz ludowy, Faściszowa
2. Szopa tradycji w Paryi, Ołpiny
3. Rzeźbiarz Adam Cichoński, Brzozowa
4. Hurtownia galanterii drewnianej Teofil, Żurowa
5. Izba Regionalna, Lipnica Murowana
6. Jakub Puchal – rzeźbiarz, Żmiąca
7. Zagroda Ekoturystyczna „U Michała”, Roztoka-BRzeziny
8. Skansen na Jędrzejkówce, Laskowa
9. Rzeźba Artystyczna Marian Pajor, Łososina Dolna
10. Muzeum Parafialne im. ks. Jana Piechoty, Iwkowa
11. Prywatna Izba Tradycji Marii Stalmachowej, Złota
12. Centrum Kultury Wsi, Zespół Folklorystyczny Bobrowianie, Borowniki Wielkie
13. Dom Ludowy w Siedliszowicach siedziba KGW u Tatara, wyrób produktów tradycyjnych (Koziołki, Strząska), Żabno
14. Malarstwo – Stanisław Majcher, Jodowniki Mokre
15. Rękodzieło – Barbara Gorla, Sikorzyce
16. Dom Ludowy w Otfiniowie, Zespół Folktorystyczny Otfiniowanie, Otfinów
17. Pracownia Gancarska Marii Mikosz, Ładna
18. KGW u „Tatara” tradycyjny wypiek chleba, Siedliszowice
19. Rękodzieło artystyczne Daria Zaborowska-Hulska, Ładna
20. Agnieszka Klich malarstwo, rysunek i fotografia, Ilkowice
21. Elżbieta Woźniczka – haft, WIetrzychowice
22. Janina Boksa – haft, Wietrzychowice
23. Centrum Kulturalno-Oświatowo-Sportowe KOS siedziba KGW u „Marysi” wyrób produktów tradycyjnych, Łęg Tarnowski
24. Zabawska stodoła, Zabawa
25. Izba pamięci, Jadowniki
26. Dom Ludowy, Jadowniki


1. Gospodarstwo agroturystyczne „Pod świerkami” – stadnina koni – Kuczera, Pleśna
2. Stacja górskiej turystyki konnej Agro-Ryglice Marek Wójcik, Ryglice
3. Gospodarstwo Agroturystyczne – Stajnia Koni Paryja, Ołpiny
4. Gospodarstwo agroturystyczne Państwa Gałęziowskich, Uszew
5. Zenon Mastalski MARGO, Porabka Iwkowska
6. Gospodarstwo agroturystyczne, Rekreacja konna, Witowice Dolne
7. Domki Letniskowe Teresa Hojda, Laskowa
8. Lubera Jolanta Rancho Palominio, Stare Żukowice
9. Alex Jarmuła- Western Riding Center „Furioso”, Stare Żukowice
10. Roleski Ranch, Wioski Konne, Lisia Góra
11. Rancho Pasja, Jadowniki
12. Konik Klub, Brzesko


1. Rezerwat Przyrody Nieożywionej ‚Skamieniałe Miasto”, Ciężkowice
2. Centrum Paderewskiego z parkiem i dworem, Kąśna Dolna
3. Gospodarstwo Agroturystyczne GAJÓWKA – Eleonora Witkowska, Jamna
4. Dwór z XVII w wraz z parkiem, Rzuchowa
5. Ruiny zamku, Melsztyn
6. Siłownia na wolnym powietrzu, Zakliczyn
7. Gospodarstwo Agroturystyczne KISILÓWKA, Biadoliny Radłowskie
8. Ratusz, Zakliczyn
9. Stawy w Lesie Tuchowskim, Tuchów
10. Staw i leśniczówka, Trzemesna
11. Źródła wód siarczkowych, Polichty
12. Stawy rybne, Tuchów
13. Gospodarstwo agroturystyczne „Filipówka na Podlesiu”, Uniszowa
14. Kompleks dworski, Ryglice
15. Wioska indiańska Wapiti, Zalasowa
16. Wieża widokowa na Brzance, Jodłówka Tuchowska
17. Stacja narciarska Jurasówka, Siemiechów
18. Basen u Forteckich, Karwodrza
19. Gospodarstwo agroturystyczne Barbara i Jan Dusza, Lubaszowa
20. Gospodarstwo agroturystyczne Jolanta i Mariusz Kramarczyk, Kowalowa
21. Gospodarstwo agroturystyczne Elżbieta i Jan Łempa, Lubaszowa
22. Gospodarstwo agroturystyczne Barbara i Jacek Łazeba, Lubaszowa
23. Kąpielisko Chorwacja w Jurkowie, Jurków
24. Stadion Miejski w Czchowie, Czchów
25. Bacówka „Biały Jeleń” (Strefa SPA), Iwkowa
26. Plac zabaw Grodzisko, Czchów
27. Kącik rekracyjno – turystyczny, Biesiadki
28. Kącik rekracyjno – turystyczny, Gnojnik
29. Fitness Park w Laskowej, Laskowa
30. Rybna wyspa w Gosprzydowej, Gosprzydowa
31. Orlik, Rajbrot
32. Yacht Club, Znamirowice
33.Gospodarstwo agroturystyczne Leśniczówka, Wierzchosławice
34. Ścieżka przyrodniczo-leśna, Wierzchosławice – Dwudniaki
35. Ośrodek rekreacyjny, Ostrów nad Dunajcem
36. Akwen wodny, Wierzchosławice – Dwudniaki
37. Ogród Hortiterapii przy Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym, Jadowniki Mokre
38. Izba Pamięci Pontyfikatu Jana Pawła II, Jadowniki Mokre
39. Basen szkolno-rehabilitacyjny, Wola Rzędzińskia
40. Zalew w Podlesiu Dębowym Słoneczny Raj, Podlesie Dębowe
41. Pałac, Łęg Tarnowski
42. Figura Jana Wnęka, Odporyszów
43. Park Linowy, Szara Sowa, Zawada
44. Basen, Brzesko
45. Boiska do piłki plażowej, Brzesko
46. Orlik, Brzesko
47. Korty i kręgielnia, Brzesko
48. Korty na Zielonce, Brzesko
49. Stadion OKS, Brzesko
50. Stadion – Iskra, Łęki
51. Kompleks rekreacyjno – sportowy przy Zespole Szkół, Bielcza
52. Stadion sportowy Victoria, Bielcza
53. Strzelnica sportowa, Bielcza
54. Centrum Rekreacyjne, Borzęcin Dolny
55. Obiekt sportowy KS „Dolanka”, Borzęcin Dolny
56. Centrum Rekreacyjne przy Zespole Szkół, Przyborów
57. Stadion LKS Przyborów, Przyborów
58. Centrum Kulturalne wsi, Przyborów
59. Centrum Rekreacyjne przy Zespole Szkół, Borzęcin
60. Kompleks sportowy „Moje boisko – Orlik 2012”, Borzęcin
61. Hala widowiskowo – sportowa, Borzęcin
62. Kompleks obiektów sportowych, Borzęcin – Borek
63. Dębińskie Centrum Kultury, Dębno
64. Boisko Orlik, Dębno
65. Centrum Kulturalno Biblioteczne, Brzesko


1. Muzeum Etnograficzne „Grociarnia”, Jastrzębia
2. Izba Regionalna, Wojnicz
3. Izba regionalna Zapiecek, Rzepiennik Suchy
4. Izba pamięci u Romana Osiki, Jodłówka Tuchowska
5. Skansenał, Lubaszowa
6. Muzeum Miejskie, Tuchów
7. Izba pamięci OSP, Szerzyny
8. Spichlerz podworski, Ryglice
9. Strażnica historii i tradycji przy OSP, Tuchów
10. Baszta, Czchów
11. Kościół pw. św. Marcina Biskupa, Gnojnik
12. Kościół pw. Najświętszej Marii Panny, Wojakowa
13. Ruiny Zamku Zawiszy Czarnego, Rożnów
14. Kościół pw. św. Katarzyny PM, Kamionka Mała
15. Kościół pw. św. Andrzeja Apostoła, Lipnica Murowana
16. Dom Ludowy im. Wincentego Witosa, Wierzchosławice
17. Muzeum Wincentego Witosa, Wierzchosławice
18. Dom Wincentego Witosa, Wierzchosławice
19. Cmentarz żydowski, Żabno
20. Zbiory historyczno-regionalne Pawła Domańskiego, Żabno
21. Pomnik Stefana Jaracza, Stare Żukowice
22. Figura Św. Nepomucena, Sufczyn
23. Figura Św. Kingi, Dębno
24. Cmentarz wojskowy, Brzesko
25. Pawilon, Brzesko
26. Rynek, Brzesko
27. Dawny Ratusz, Brzesko
28. Szkoła Podstawowa, Okocim
29. Szlak Architektury Drewnianej, Szkoła, Mokrzyska
30. Kapliczka, Okocim
31. Dzwonnica z trzema zabytkowymi dzwonami, Szczepanów
32. Cmentarz wojskowy, Szczepanów
33. Cmentarz wojenny, Niwka
34. Cmentarz wojenny, Głowa
35. Pomnik Poległych w 1939r., Biskupice Radłowskie
36. Cmentarz wojenny (1914-1939), Zabawa
37. Cmentarz wojenny, Borzęcin
38. Figura Św. Floriana, Łęki
39. Cmentarz wojenny nr 267, Borzęcin
40. Cmentarz wojenny nr 274, Borzęcin
41. Cmentarz wojenny nr 272, Borzęcin
42. Pomnik ofiar wojny, Borzęcin Górny
43. Zamek, Dębno
44. Cmentarz wojenny nr 281, Dębno
45. Cmentarz Parafialny, Dębno
46. Kaplica Grobowa Jastrzębskich, Dębno
47. Pomnik Polegli w latach 1914-1939, Zabawa